Programování na zakázku - Plzeň

SEO - Optimalizace pro vyhledávače

Optimalizace pro vyhledávače obsahuje celou řadu činností, které je potřeba pravidelně dělat. Mnohé z ních můžete svěrit i mě. Určitě Vašim stránkám pomůžu přivést další návštěvníky. 

Analýza stránek

První ze všeho je doporučeno provést analýzu stránek. Zkontroluji zda používáte správné konstrukce, zda web neobsahuje chyby, které by vyhledávačům znepřístupňovali nějaký obsah a zda se i běžný internetový uživatel dokáže na Vašich stránkách zorientovat. Poradím Vám případně i se správným měřením návštěvnosti.

 

Optimalizace On-Page faktorů

Po analýze stránek následuje obvykle optimalizace on-page faktorů. Pod tímto spojením se neskrývá nic jiného než úprava obsahu stránek. Proto označení on-page. Optimalizací se myslí prakticky úplně všechno co se na webových stránkách může nacházet. Od přepsání, učesání a formátování textu, až po úpravu HTML kódu a adres jednotlivých stránek. Výsledkem obvykle bývá sada doporučení, která buď aplikuji přímo nebo si je necháte aplikovat u dodavatele Vašich webových stránek.

 

Získávání odkazů

Dalším cílem SEO Optimalizace je získávání odkazů tzv. LinkBuilding. Zjednodušeně se dá říct, že čím více odkazů vede na Vaše stránky, tím více jsou Vaše stránky vidět ve vyhledavačích. Proto nabízím některé ze základních disciplín linkbuildingu.

 

Registrace do katalogů 

Registrace do katalogů je jednou z prvotních činností, pro získání odkazů, která je vhodná pro čerstvě nasazené webové stránky, ale i pro stránky s málo odkazy. Registrace do katalogů spočívá ve vytvoření záznamů ve stovkách katalogů na českém, slovenském případně i dalším internetu. Pro představu českých katalogů je zhruba 500. Registrování provádíme postupně v rozpětí několika měsíců, aby přírůstek odkazů byl pokud možno postupný. Cílem je získat odkaz, jako bonus mohou být i návštěvníci.

 

Tvorba PR článků

Jako další možnost získávání odkazů na Vaše stránke je tvorba a publikace PR článků (někdy označovány i jako SEO články). Princip spočívá v tom, že se vytvoří několik podobných článků v rozsahu přibližně poloviny normostrany a tyto články se umisťují na bezplatné weby, které umožňují vložení PR článků. Samotný článek obsahuje minimálně jeden odkaz na Vaš web. Výhodou těchto článků je za jedno vyšší váha odkazu a za druhé, přes PR články reálně přichází více návštěvníků než z katalogů. Navíc pokud zákazník přijde díky PR článku, tak má o Váš produkt doopravdy zájem. Je tedy větší šance, že vstřelí gól (označení pro nákup nebo objední služby).

 

Další informace a reference na www.josefvrba.cz
Poslední aktualizace: 2012-08-09 18:34:09

© 2004 - 2011 Vytvořil a uvedené služby poskytuje PHP programátor Ing. Josef Vrba