Programování na zakázku - Plzeň

Hotová řešení

Pod pojmem hotové řešení se skrývá aplikace, kterou je již z velké části vytvořená a neplatíte její vývoj. Jediné co platíte je pronájem nebo licence a případné úpravy na přání. Nabízím celou řadu hotových řešení - některá jsou přímo z mojí dílny a některá jsou opensource vyvíjená internetovou komunitou.

 

Internetový obchod

Ve spoluprácí s firmou Softech spol. s r.o. nabízím hotové řešení internetový obchod vytvořený na bází Microsoft ASP.NET. Jako datové úložiště je použita databáze Microsoft SQL.

Internetový obchod obsahuje veškeré základní funkci, které byste u internetového obchodu čekali. Základní instalaci lze navíc doplnit funkcemi na přání. Celý eshop byl vytvořen velice modulárně tak, aby umožňoval vytvoření dalších rozšiřujících funkcí. 

Součástí internetového obchodu dodáváme také import XML od dodavatelů přes webové služby a export XML pro feedové vyhledavače jako zbozi.cz a heureka.cz.

 

Redakční systém

Cílem redakčního systému je umožnit jednoduché vytvoření webových stránek a umožnění běžným uživatelům měnit obsah stránek. K dispozici nabízím tři druhy redakčních systémů.

  • Redakční systém NA MÍRU - Jedná se o velmi univerzální redakční systém s podporou stromové struktury menu. Je vytvořen v programovacím jazyce PHP a největší výhodou je optimalizovaný zdrojový kód pro vyhledavače. Součástí je uživatelsky velice jednoduchá administrace pro správu veškerého obsahu.
  • Redakční systém WORDPRESS - Jedná se o OpenSource (čili i bezplatný) redakční systém. Jedná se o velice modulární systém, který lze upravit a rozšířit pomocí pluginů. Zajišťujeme instalaci, údržbu a případné úpravy systému. Samotný redakční systém je zdarma.

 

Import dat XML (webové služby)

Velice častým požadavkem našich zákazníků je import dat z webových služeb případně ze souborů XML do některého z open-source internetového obchodu například PrestaShop, případně i do vlastních eshopu. Máme vytvořený velice modulární a rozširitelný software, který umožňuje bezúdržbovou a pravidelnou aktualizace dat z webových služeb nebo XML a CSV souborů.

Samozřejmostí je i software na stahování obrázků od dodavatele na server klienta. Jednou z funkcí je vodotisk, či vložení textu, aby se zabránilo kradení obrázků. Při velkém počtu obrázků, které se mohou měnit je k dispozici i funkce na zjišťování změny zdrojového obrázku, aniž by bylo nutné tento obrázek stáhnout.

Veškerý import dat je vytvořen v programovacím jazyce Java a proto nelze použít na běžném hostingu. Je zapotřebí hosting podporující aplikace psané v Javě. V případě zájmu však lze přepsat tyto importy do programovacího jazyku PHP, který lze spustit na většině dnešních hostingů.

 

Export dat XML

Každý správný eshop je zaregistrovaný v některých feedových vyhledavačích (například heureka.cz nebo zbozi.cz). Pro úspešné zaregistrování je potřeba generovat pravidelně aktuální xml feed, který obsahuje mimo jiné název produktu a jeho cenu. Mám vytvořený univerzální software, který umožňuje pravidelně generovat téměř libolné aktuální XML feedy dle Vašich požadavků. Můžete tímpádem zaregistovat Váš eshop do všech feedových vyhledavačů (i těch, které vyžadují specifický XML feed).

Další informace a reference na www.josefvrba.cz
Poslední aktualizace: 2012-08-09 18:25:00

© 2004 - 2011 Vytvořil a uvedené služby poskytuje PHP programátor Ing. Josef Vrba